Çocuklarda süt dişlerinin ağızda gözükmesi 6. ay itibari ile başlar. 6 ya da 7 yaşlarında da ağızda daimi dişler görülmeye başlanır. Uygun diş bakımı olmadan çocuklar, olası ağız çürüklükleri ve ömür boyu ağrı ve komplikasyonlara neden olabilecek hastalıklarla karşı karşıya kalırlar. Günümüzde çocukluk çağı erken dönem diş çürüğü (bulaşıcı bir hastalık) çocuklarda astımdan 5 kat, saman nezlesi’nden 7 kat daha yaygındır

Merak Ettikleriniz

Çocuk Diş Hekimi İzmir

Çocuklarda süt dişlerinin ağızda görülmesi genellikle altıncı aydan sonra başlar. Kalıcı anlamda dişlerin gelişimi ise altıncı yıldan itibaren gözlenir. Daimi dişlerin çıkmasıyla birlikte ağız ve diş sağlığı çocuklar açısından da hayat boyu etkileri olabilecek uzun bir bakım gereksinimini beraberinde getirir. Günümüzde çocukluk dönemi özellikle ağız ve diş sağlığı açısından kritik bir önemde kabul edilmektedir. Bu alandaki son güncel veriler, çocukluk döneminde ağız ve diş sağlığına ilişkin birçok risklerin var olduğunu gösterir. Erken dönem diş çürüğü (bulaşıcı bir hastalık) çocuklarda astımdan 5 kat, saman nezlesinden 7 kat daha yaygındır. Hal böyleyken, bu konuda çocuklar için büyük özen gerekmektedir. Çocuk diş hekimi İzmir şehrinde de öneli ihtiyaçlar arasındadır.

 

Çocuklar için ağız ve diş sağlığı tedavisi kimi zaman zorlu olabilir. Bazı çocuk hastalar diş tedavilerinin çok acılı olacağını düşündüğünden veya başka herhangi bir sebepten dolayı “dişçi korkusu” yaşayabilir. Bu durum yalnızca çocuklar değil ebeveynler için de zorlayıcı şartlar barındırır. Bir diş tedavisi alması gereken çocuğun dişçi korkusu yaşaması ve bu sebeple tedavi almayı reddeden duruma gelmesi sağlığı açısından riskler barındırır. Öncelikle ebeveynin bu konuda adım atarak diş tedavisinin korkulacak bir şey olmadığını sebepleriyle birlikte anlatması gerekir. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra çocuk diş hekimi İzmir arayışına giren ebeveynin hijyen kurallarına titizlikte riayet eden ve teknolojik imkanları kullanarak tedavileri en doğru şekilde gerçekleştiren merkezleri listelemesi gerekir.

 

Çocuk diş hekimi İzmir ve çevresinde kolaylıkla bulunabilir. Ancak hem yukarıdaki şartları sağlayan hem de çocuklara özel bir dizayna sahip olan ve tedavilerini çocuklara özel tasarlayan bir diş hekimi ya da klinik bulmak gerekir. Özel Smyrna Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği çocuklara özel tedavi hizmetleriyle öne çıkmaktadır. Güler yüzlü ekibi ile polikliniğe girmenizden itibaren sizi ev konforunda hissettirmek için tüm şartları sağlamaktadır. Hem iç dizaynı hem de personelin yaklaşımı sayesinde daha iyi gülüşlere sahip olacaksınız. Çocuk diş hekimliğine ilişkin tüm özel düzenlemeler ve hassasiyetler göz önünde bulundurulmaktadır. Hemen şimdi iletişim kurarak sorularınızı yöneltebilir, tedavinizi planlamak üzere polikliniğe gelebilirsiniz.