Bir diş implantı, diş yerine bir diş veya köprüyü tutmak için çenenize yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Dental implantlar periodontal hastalık, yaralanma veya başka bir sebepten dolayı dişlerini kaybetmiş kişiler için bir seçenek olabilir.

Merak Ettikleriniz

İzmir Bayraklı İmplant Tedavisi

Bir veya daha fazla diş kaybetmiş kişiler için diş implantları yedek diş işlevi görerek bu probleme etkili bir çözüm getirmektedir.  İzmir’de yaşayan kişiler için de implant yaptırma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bayraklı implant hizmeti ise en çok aranan hizmetler arasındadır. Daha güzel bir görünüm ve rahat gülüşler için diş implantları idealdir. Eksik bir dişin görünüşü sizi rahatsız edebilir. Bu da özgüveninizi olumsuz etkileyebilir. İzmir implant hizmeti veren klinikler bu sorunu gidermede yardımcı olabilirler.

Dental implantlar kalıcı ve güvenlidir. Takma dişlerin aksine her zaman ağızda sıkıca kalır. Daha da önemlisi görünüm itibariyle doğal dişlerden kolayca ayırt edilemez. Tek bir diş implantı hem kaybedilen doğal dişin hem de kökünün yerini alır. Ayrıca bu yolla kemiğiniz de daha iyi korunur. İmplant işlemi eksik diş ya dişleri değiştirmek için hızlı ve güvenli bir çözüm yöntemidir. Bir diş implantı diş hekiminizin sizin için özel olarak hazırlayacağı bir yedek diştir. Böylece daha özgüvenli gülüşler için ilk adımı atabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli ekibi ile İzmir Bayraklı implant tedavisini Özel Smyrna Polikliniğinden uluslararası standartlarda alabilirsiniz.

Dental İmplant Avantajları Nelerdir?

Ağız ve Diş Sağlığı son yıllarda en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi. Özellikle dişleri çürümesi ve diş kaybı yaşayan kişiler sosyal ortama girdiklerinde çok fazla konuşmayı tercih etmemeye çalışıyor. Geçmişte diş kayıplarını tedavi edecek ya da alternatifi olacak bir tedavi şekli yoktu. Bugün gelişen teknoloji ile beraber kayıp ve çürümüş dişleri yenileri ile değiştirebilmek mümkün hale gelmiştir. Dental İmplant; diş köklerine uygulanan en az insanın kendi diş kökü kadar sağlam         yedek diş kökleridir. Son zamanlarda birçok kişinin implant tedavisine ilgi göstermesi, bu konuda bazı bilgi eksikliklerinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu yazımız içerisinde İzmir implant fiyatları ile beraber dental implant teknolojisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İmplat Tedavisinin Avantajları

Ağız ve diş sağlığında meydana gelen her değişim insanların hayatında büyük kolaylıklar meydana getirmektedir. Dental İmplant tedavisinin avantajları;

  • Mükemmel Görünüm: İzmir İmplant Fiyatları kısmına girmeden önce implant tedavisinin avantajları hakkında bilgi vermek istiyoruz. İmplat dişler birebir insanın kendi dişine benzer. Doğal görünüme sahip olan implant dişler kişiye mükemmel bir görünüm ve özgüven vermektedir.
  • Akıcı Konuşma: Diş kaybı yaşayan kişiler genelde protez kullanmaktadır. Ancak; protezler ağız içerisinde sürekli kaydığı için kelimeleri doğru kullanmamanıza neden olur. İmplant dişler birebir kendi dişlerinizin bir parçası olduğu için akıcı konuşma imkanı vermektedir.
  • Kolay Yemek Yeme: Takma dişlerde vs. yemeği çiğnerken tat alamadığınız gibi dişlerin ağız içerisinde sürekli kaydığını fark edebilirsiniz. İmplant dişler ise tamamen kendi dişinizden bir farkı olmayıp istediğiniz yiyeceği yeme kolaylığı sağlar. Üstelik kendi dişleriniz kadar sağlam oldukları da görebilirsiniz.
  • Sağlam Diş Kökleri: Diş köklerinizi bir ağacın kökleri gibi düşünelim. Her diş kaybında doğal olarak bu köklerden de kayıp meydana gelir. Dental impplant tedavisi aldığınızda diş kökleriniz bütünü ile ele alınarak kuvvetlendirir.
  • Özgüven: Diş kaybının insanda özgüven eksikliği meydana getirdiğinden bahsetmiştik. İmplat tedavi sayesinde sağlam dişlere sahip olan kişiler dünyaya yeniden gelmiş gibi olup özgüven dolu olmaktadırlar.

Tabi bu kadar ile sınırlı değildir. İmplant tedavi ağız ve diş sağlığını tamamen iyileştirmekte olup tüm hayatınızı değiştiren bir teknolojidir. İzmir İmplant fiyatları konusunda bilgi edinmek isteyen kişiler Smyrna Dent ile iletişime geçebilirler. Profesyonel bir ekibe sahip olan işletme ağız ve diş sağlığı konusunda hayal ettiklerinizi yerine getiriyor.

Ağız ve diş tedavileri söz konusu olduğunda sağlığınız her şeyden önemlidir. Bu açıdan hem hijyen kurallarına tümüyle uyan hem de son teknolojieri kullanarak tedavileri en uygun şekilde gerçekleştiren bir merkezden hizmet almak büyük bir şanstır. Özel Smyrna Ağız ve Diş Polikliniği diş hekimliğinde hijyenin taşıdığı önemin farkında olarak üst düzey sterilizasyon ve dezenfeksiyon uygular. Bununla birlikte, danışmanızdan tedavi sürecinize kadar her adımda kendinizi evinizin konforunda hissedersiniz. Bunda mekan dizaynının rahatlatıcı pozitif etkisinin yanında, ekibin tümüyle ilke edindiği güler yüzlü hizmet anlayışının da etkisi vardır. İzmir implant tedavisi için doğru tercih Bayraklı’da hizmet veren Özel Smyrna Ağız ve Diş Polikliniği olacaktır. İmplant ve diğer tedavi türlerinde sizin için en uygun uygulamalar uzman hekimlerin ortak kararı ile uygulanacak, tüm süreçler sizin memnuniyetinizi önceleyerek gerçekleştirilecektir.